Katalog

Uspeh članice OOZ Sežana Mateje Terčon in njene ekipe BE FUNKY v Sarajevu

| 30. 4. 2015

Sredi aprila se je podjetnica Mateja Terčon, članica OOZ Sežana s plesalci plesnega društva Be funky pod njenim vodstvom in koreografijo udeležila mednarodnega tekmovanja v Sarajevu, na katerega je bilo prijavljenih 84 plesnih šol, skupno 3700 plesalcev.  Podjetnica Mateja Terčon je odpotovala s 70.-imi plesalci.  Prvi dan je bilo tekmovanje namenjeno hip-hop ter street dance show plesu. S plesalci je Mateja pridno vadila (najete ima prostore OOZ Sežana) in v Sarajevo odšla z 12.-imi točkami v različnih kategorijah. V soboto zjutraj so bili najprej na vrsti njeni najmlajši tekmovalci, starosti od 6 do 8 let v kategoriji street dance mlajši pionirji mala skupina. S svojo prikupnostjo, energijo in odličnim znanjem plesnih korakov so si priplesali 2. mesto. Sledila je kategorija street dance solo pionirji, kjer je njena plesalka Maruša Okretič osvojila odlično 4.mesto. V konkurenci street dance duo pionirji sta si Evelina Marušič in Maruša Okretič s svojo skladnostjo in odlično odplesano točko nadeli zlato medaljo. Tekmovanje se je nadaljevalo in z njim tudi njihovi uspehi in veselje. Njihovi veliki formaciji street dance pionirji, ki jo sestavlja 24 plesalcev, je bil celoletni trud poplačan z osvojitvijo 2. mesta in z ogromnim aplavzom publike. Za njimi so na plesišču navijali za plesalke v kategoriji street dance open mala skupina, ki so se s svojo dobro pripravljenostjo na tekmovanje na koncu povzpele na najvišjo stopničko z zlato medaljo okrog vratu. V kategoriji street dance open velika formacija s točko, v kateri plešejo plesalci starosti od 12 do 24 let. Njihova povezanost in trud se je obrestoval, saj so si priplesali 1.mesto. Komaj so odšli z odra, že so stiskali pesti za Leo Marušič v kategoriji street dance solo mladinci. Na koncu je v močni konkurenci zasedla 6.mesto. Tekmovanja so se udeležili še trije duoti in sicer: Lea Marušič in Ines Frančeškin ter Teja Umek in Urša Švagelj, oboji z osvojenim 7. mestom med 17.-imi pari in Mateja Terčon in Lena Jež s končnim 4. mestom v članski konkurenci. Do konca dneva sta jih ločili le še dve plesni točki. Najprej so tekmovali člani v kategoriji street dance mala skupina in osvojili 7.mesto. »Piko na i« so  celotnemu tekmovanju in vsem uspehom ob 00:15 zjutraj dodale še 1. mesto  hip-hop mame.

Mateja je seveda zelo ponosna in srečna na svojo izjemno ekipo in rezultate, za kar jim je neizmerno tudi  hvaležna.  Pravi, da je tudi sama srečna in zadovoljna,  ko jih vidi srečne, nasmejane in polne energije. Hvaležna pa je seveda tudi staršem, ki jim vse to omogočijo. Članici, Mateji Terčon in njeni ekipi BE FUNKY iskreno čestitamo za uspehe in jim želimo še veliko uspešnih plesnih korakov v prihodnje.

Kategorija: Iz dela zbornice